MENU

Industry program + networking drink

Visegrad Young Film Days | KINO KAVALÍRKA

Industry program + networking drink

 

Program pro pedagogy, filmové profesionály, odbornou veřejnost a všechny zájemce o audiovizuální výchovu

 

Pátek 22. září 2023 | 9:00 - 17:30 | Kino Kavalírka

 

Industry program Young Film Festu, The Visegrad Young Film Days se letos zaměří na témata audiovizuální výchovy pro opomíjenou skupinu dětí ve věku 3-6 let a pro mládež starší 12 let. Pro filmové tvůrce a studenty filmových škol je připraven program současné televizní a filmové produkce pro mládež (Česko, Švédsko a Holandsko). Pro učitele bude připraveno představení českých a slovenských tvůrců vzdělávacích her. Pro zájemce o audiovizuální výchovu (učitele, lektory, zástupce kulturních a školních institucí, tvůrci) představíme příklady dobré praxe o komplexním rozvoji audiovizuální výchovy v Holandsku (systémová podpora, rozvoj center filmové výchovy, metodické materiály, dále to je projekt filmové výchovy pro děti ve věku 3 – 6 let s názvem Cinemini.

S radostí oznamujeme, že mezi prvními potvrzenými hosty jsou filmový producent Stefan Lindén (SE) z legendárního SF Studios, režisér a kreativní ředitel produkční společnosti Bye Jane! – Wouter Keijzer (NL), Sebastian Rosenow (DE) z Deutsches Filminstitut & Filmmuseum, Margreet Cornelius (NL) z The Eye Film Museum, Daniel Lundquist (SE) z Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež BUFF v Malmö, Rianne van Laar (NL) z Filmhub Zuid, herní studia Impact Games (SK) a Charles Games (CZ), spolek Queer Geography (CZ) se svým mezinárodním projektem GaminGEE a studenti Nových Médii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy s edukativní hrou Dreamlike.

Pro více informací nás kontaktujte na emailu radka@youngfilmfest.cz.

 

Na industry program je nutné se předem registrovat na tomto formuláři.

 

Industry program je součástí projektu The Visegrad Young Film Days (VYFD), který se zaměřuje na audiovizuální vzdělávání dětí a mládeže. Zaměřuje se zejména na věkové skupiny, které jsou v této oblasti často opomíjeny nebo pro které je obtížné vytvářet vzdělávací programy.

 

_____

 

HARMONOGRAM

 

Pro učitele: Jak na videohry na školách?

Čas: 9:00 - 12:00
Jazyk: čeština
Určeno pro: učitelé a pro všechny zájemce o téma využití videoher na školách

 

Ve hrách si nemusíme hrát jen na hrdiny. S takovou filosofií vznikají vzdělávací videoherní projekty, které své hráče staví do centra dění historických událostí, problémů současného světa nebo do rolí obyčejných lidí, kteří čelí nelehkým životním situacím. Edukativní formáty her jsou podpořeny poutavými narativy a umožňují tak hráčům zažít imerzivní zážitek, který umocňuje vzdělávací a osvětové cíle těchto her.

V rámci programu si představíme herní studia Charles Games (CZ) a Impact Games (SK), dále mezinárodní projekt GaminGEE spolku Queer Geography (CZ) a v neposlední řadě i edukativní hru Dreamlike studentu Nových Médii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

 

Pro zájemce o audiovizuální výchovu: Prezentace videoher a videoherních projektů

Čas: 12:30 - 13:10
Jazyk: angličtina
Určeno pro: všechny zájemce o audiovizuální výchovu

 

V této programové části se formou krátkých prezentací v angličtině představí výše zmiňovaná herní studia, projekty a jejich hry se vzdělávacím a osvětovým přesahem.

 

Pro zájemce o audiovizuální výchovu: Jak se dělá nejlepší filmová výchova?

Čas: 13:15 - 15:15
Jazyk: angličtina
Určeno pro: odbornou veřejnost a všechny zájemce o audiovizuální výchovu

 

Světově unikátní projekt Cinemini zaměřený na předškolní mládež ve věku 3 až 6 let a inovativní model filmové výchovy v Holandsku. Zástupci klíčových evropských institucí v oblasti audiovizuální výchovy představí přístupy a projekty, které definují jejich pohled na audiovizuální výchovu.

V rámci programu vystoupí Margreet Cornelius (NL) z The Eye Film Museum, Rianne van Laar (NL) z Filmhub Zuid, Sebastian Rosenow (DE) z Deutsches Filminstitut & Filmmuseum a Kristoffer Magnus Nohr Unstad (NO) z The Cultural Schoolbag Nordland.

 

Pro producenty: Jak na současnou produkci pro mládež?

Čas: 15:30 - 17:30
Jazyk: angličtina
Určeno pro: producenty, filmové tvůrce, odbornou veřejnost a všechny zájemce o audiovizuální výchovu

 

Třetí část programu se bude věnovat současné audiovizuální produkci pro mládež a jejího vzájemného propojení s audiovizuální výchovou. Filmový producent Stefan Lindén (SE) z legendárního SF Studios, filmový a reklamní tvůrce Wouter Keijzer (NL). Po prezentacích bude následovat diskuze o audiovizuální produkci pro mládež v evropském kontextu.

Hosté diskuze jsou: Daniel Lundquist (Mezinárodní festival pro děti a mládež BUFF v Malmo, SE), Margreet Cornelius (The Eye Film Museum, NL), Stefan Lindén (SF Studios, SE), Wouter Keijzer (NL) a Luděk Staněk (TV Nova, CZ)

 

Pro všechny industry: Networking drinks 

Čas: 18:00 - 22:00
Jazyk: angličtina
Určeno pro: filmové tvůrce, producenty, odbornou veřejnost a zájemce o audiovizuální výchovu

 

Neformální networking všech účastníků industry programu.

 

 

 

Projekt Visegrad Young Film Days podpořil: