MENU

YOUNG FILM FEST

Festival filmu pro mladé diváky

Galerie

Young Film Fest je mezinárodní filmový festival pro mladé diváky ve věku 12 - 17 let.

Young Film Fest během tří dnů představuje nejzajímavější současnou evropskou filmovou tvorbu pro mládež, vzdělává návštěvníky i sebe, propojuje současné umění a film a uděluje evropskou filmovou cenu Young Audience Award.

V roce 2017 se Young Flim Fest poprvé připojil k více než 30 evropským zemím, ve kterých mladé publikum ve věku 12-14 rozhoduje o nejlepším filmu Evropy. V průběhu jednoho dne se mladí diváci po celé Evropě stávají porotci a udělují cenu Young Audience Award jednomu ze tří nominovaných filmů od European Film Academy.

Young Film Fest se od svého počátku neustále vyvíjí, rozšiřuje a představuje programovou nabídku zaměřující se na filmovou výchovu, která sahá od projekcí současných evropských filmů pro mládež, přes tematické diskuze až po filmově výchovné workshopy. Program překračuje tradiční hranice mezi disciplínami a je otevřen nejen registrovaným návštěvníkům ve věku 12-17 let, ale také široké veřejnosti.

Za Young Film Festem stojí spolek krutón, z.s., který se věnuje audiovizuální výchově, vzdělávání a pořádání eventů včetně filmové distribuce. Předseda spolku Filip Kršiak stál před deseti lety u zrodu filmových táborů Aertěk, byl autorem projektu Cinema Studies, je ředitelem Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů ELBE DOCK a Ceny Pavla Kouteckého.