MENU

Young & Short

Filmové pásmo pro mládež ve věku 12–14 a 15–19 let

Young & Short je distribuční filmové pásmo, které charakterizuje svou generaci. Jde o kolekci krátkometrážních snímků zobrazujících témata, která jsou pro mladé důležitá a která je baví.

 

Filmy nejen pro své vrstevníky každý rok vybírají mladí lidé ve věkových kategoriích 12 – 14 a 15 – 19 let. Ti svou generaci vystihnou pěti vybranými krátkými filmy, které vyberou z toho nejlepšího, co evropská krátkometrážní kinematografie pro mládež nabízí. Pásmo Young & Short poté distribuujeme do českých kin a škol, kterým nejenže nabízíme kvalitní filmový zážitek, ale také speciálně vytvořený program s lektorskými úvody, diskuzemi, zajímavými hosty nebo workshopy.

 

Více na www.youngandshort.cz

 

__________

 

Součástí programu Young Film Fest 2023 bylo i distribuční pásmo našeho projektu Young & Short z téhož roku. V rámci něj mládež v Kině Kavalírka vybírala ty nejlepší kraťasy z Česka i ze světa, diskutovala o nich a učila se nahlížet na snímky z různých úhlů pohledu. Jaké filmy z pásma Young & Short jste letos na Young Film Festu mohli vidět?

 

FILMY 12 – 14 let

YOUNG & SHORT 12+

20. září | KINO KAVALÍRKA | Školní projekce

FILMY 15 – 19 let

YOUNG & SHORT 15+

21. září | KINO KAVALÍRKA | Školní projekce