MENU

YOUNG AUDIENCE AWARD

Staň se součástí největší evropské filmové poroty! | Program pro děti a mládež 12-14 let

Vítězný film

Ocenění Young Audience Award 2021 od Evropské filmové akademie získal norský film Hranice odvahy 

3 600 porotců z 38 evropských zemí ve věku 12-14 let zhlédlo v termínu od 21. 4. do 25. 4. tři nominované filmy od Evropské filmové akademie a hlasovalo o nejlepším z nich ze svých domovů. Slavnostní ceremoniál předávání ceny byl v neděli 25. 4. živě přenášen z Berlína. Ocenění od mladých porotců si odnesla norská režisérka Johanne Helgeland za svůj celovečerní debut Hranice odvahy.

 


 

Young Audience Award

Young Audience Award je celoevropská soutěž, ve které mladé publikum ve věku 12 až 14 let rozhoduje o nejlepším filmu Evropy. V průběhu několika dní se mladí diváci z více než třiceti zemí Evropy stávají porotci a udělují cenu Young Audience Award jednomu ze tří nominovaných filmů od Evropské filmové akademie.

V letošním roce proběhlo udělování ceny Young Audience Award online. Od 21. 4. do 25. 4. měli mladí porotci možnost zhlédnout 3 nominované filmy a absolvovat online diskuzi, ve které pojmenovávali svá východiska pro hodnocení jednotlivých filmů. Slavnostní vyhlášení proběhlo v Berlíně a bylo živě přenášeno do ostatních měst Evropy.

Nominované filmy 2021

HRANICE ODVAHY

Nikdy nejste příliš malí na to, abyste dokázali něco změnit.

PINOCCHIO

Nejslavnější dřevěná loutka ožívá.

VLKOCHODCI

Probuď v sobě zvíře.