MENU

Young & Short

pásmo krátkých filmů pro diváky od 15 do 18 let

Young & Short – Mladí a neklidní

O PÁSMU 

Vybrali jste si to sami! Prý vám chybí kvalitní filmy, které jsou o tom, co máte rádi. Hororový hotel, trapní rodiče, svazování, nadpřirozené schopnosti a techno? Je tam všechno!
Pásmo Young &  Short obsahuje 5 filmů,  které pro vás vybrala naše porota. Ta dostala nelehký úkol - zvolit pro vás ty nejlepší bijáky. Díky nim uvidíte samé filmové pecky o tom, jak mládí dokáže být hořké.

Krev, pot, slzy a nekonečné diskuze nad nominovanými filmy přinesly své plody a na světě je jedinečné pásmo Young & Short, které vám ještě za tepla přinášíme. Filmy z tohoto pásma ocení jak mladí diváci ve věku 15 - 18 let, tak i milovníci kvalitní evropské krátkometrážní tvorby.
Young &  Short  je pásmo, na které jen tak snadno nezapomenete! :) 

Kdo si pásmo nejvíc užije: filmy jsou určené jak pro mladého diváka ve věku 15-18 let, tak pro milovníky krátkých filmů evropské kinematografie. Pásmo je také vhodné jako program pro školní projekce.  Jednotlivé filmy lze zařadit i do výuky a pracovat s nimi prostřednictvím pracovních listů se studenty přímo v hodině. Forma krátkého filmu je atraktivní pro dospívající diváky jak různorodostí filmového zpracování, tak i výběrem témat, která současnou mládež zajímají, a o kterých je možné s nimi dále diskutovat.

FILMY

Johana (režie Ondřej Pilát, CZ, 10 min, dokumentární, 2020)
Seznamte se s Johanou. Johana je z Valašska, miluje krysy, třpytky a slivovici. Do Prahy přišla hledat anonymitu, nezávislost a pevné vazby. A to doslova!! Retro feel-good kraťas, který vás vezme na jedno neobvyklé setkání, kde zjistíte, že si vytoužený pocit svobody lze užít i třeba s pomocí pár metrů provazů.

Zločinci (režie Serhat Karaaslan, FR, RO, TUR, 23 min, hraný, 2020)
Ponurá atmosféra, divní lidé a jeden zatuchlý hotel v Turecku. To jsou kulisy příběhu mladého páru, který místo romantické noci zažije noc hrůzy. Nikdy nevíš, kdo tě sleduje a obcházet pravidla se v tomhle městě zatraceně nevyplácí! Vítězný snímek festivalu Sundance vás naučí nikomu nevěřit.

Techno, Mama (režie Saulius Baradinskas, LT, 18 min, hraný, 2021)
Blikající světla, modrá, červená, IG formát, hlasitá hudba, taneční extáze a absolutní odpojení od reality skrze beaty, které jsou jen a pouze TECHNO. Nikita utíká od reality kvůli své despotické mámě, která ho štve - nemůže ji ani vystát! Chce utéct do Berlína. Bude pro něj vysněná cesta znamenat vysvobození? Co se stane když se matka v tu samou chvíli rozhodne o pozornost Nikity bojovat?

Wild Minds ( režie Hannah Elbke, DK, 29 min, hraný, 2021)
Myslíte si, že jsou vaši rodiče trapní? To samé si myslí i Daniel. Nedává svoji svéráznou mámu, které se jeho spolužáci smějí. Nemůže se dočkat, až se přestěhuje za tátou do Kodaně. Máma to však nezvládá a vypořádává se s touto informací po svém. Je šílená nebo jen dává tou nejprostší cestou najevo svojí lásku a toleranci? Dokáže Daniel opravdu nechat mámu samotnou?

Zásvětí (režie Agnieszka Nowosielska, PL, 20 min, hraný, 2020)
V prostředí idylické vesnice se odehrávají události, které leží na hranici mezi chladnou racionalitou a magickým realismem. Weronka začíná zpochybňovat, zda jsou to jen náhody. Má sled prapodivných příhod co dočinění s jejím synem? Nemůže mít ale tenhle kluk zázračné schopnosti? Otázek je více než odpovědí…

Délka pásma je 100 minut. Filmy jsou v originálním znění s českými titulky.
Více o pásmech Young & Short najdete zde