MENU

Young & Short

Pásmo krátkých hraných filmů Young and Short oceněných na světových festivalech od Sundance přes Berlín po Cannes nabízí široké spektrum myšlenek, které rezonují s dopívajícími diváky. K dispozici jsou tři verze stopáže a tři verze věkových kategorií.

Snímky vybrali pro své vrstevníky speciálně věkově složené skupiny diváků na festivalu Young Film Fest podle priorit, které rezonují s jejich vnímáním současné reality, tím, jak o ní přemýšlejí, a jaká témata se jich osobně dotýkají.

První dvě pásma jsou prioritně určená školním skupinám, počítáme i s možností lektorského úvodu a následného diskusního fóra. Lektor může být k dispozici online, může ale dorazit i osobně, případně vytvořit pro menší skupinu i střihový workshop.

Třetí pásmo (viz níže) je určené široké veřejnosti, která se zajímá o myšlení dospívajích lidí a jejich chápání dění ve společnosti.

 

Širší veřejnost

Krátká anotace:

Nesnesitelní rodiče, existenciální dusno teenagerů, techno, drogy, násilí státní i domácí. Pásmo pěti krátkých filmů o tom všem mluví jasně a bez trapností.  Vice zde.

 

12-14 let

První pásmo o délce 69 minut je zaměřené na diváky ve věku 12 až 14 let a nabízí pět krátkých snímků, zabývajících se vztahy k rozvedeným rodičům, jejich alkoholismem a tudíž osamocením ve světě, domácím násilím a touhou vyrovnat se s ní po svém, odlišností od většiny komunity, v níž tyto děti žijí i soucitem s hendikepovanými zvířaty.

Nabízíme také pracovní listy pro následnou diskusi po filmech a také možnost domluvit lektora, který diskusi po filmech povede.

Krátká anotace:

Život v rodině alkoholiků, domácí násilí, vztah k rozvedeným rodičům, sociální sítě a hateři, jinakost v komunitě. Pásmo pěti krátkých filmů o tom všem mluví jasně a bez trapností. Krátké hrané filmy vybrali diváci Young Film festu pro své vrstevníky. Více zde.

 

15-18 let

Druhé pásmo je vhodné pro diváckou kategorii středoškoláků. Jeho stopáž je vzhledem delší možnosti udržení pozornosti diváků 101 minut. Těchto pět kraťasů zmiňuje vztahy k despotickým i zdánlivě vyšinutým a nekonformním rodičům v ne zcela radostném prostředí bezvýchodnosti existence, která je pro teenagery velmi častým tématem zvláště v naší zahušťující se denodenní realitě (pandemie, válka), ale také život ve světě, který produkuje nepochopitelně puritánské zákony. Součástí kolekce je právě takový snímek, který vyhrál ve své kategorii festival v Sundance.

Nabízíme také pracovní listy pro následnou diskusi po filmech a také možnost domluvit lektora, který diskusi po filmech povede.

Krátká anotace:

Co dělat, když nezapadám do kolektivu? A jak se chovat k nesnesitelným rodičům? A co když se mi zdá, že za tímhle světem je ještě něco, co nevidím? Co s drogami a technem? Pásmo pěti krátkých filmů o tom všem mluví jasně a bez trapností. Krátké hrané filmy vybrali diváci Young Film festu pro své vrstevníky. Více zde.

 

V případě zájmu kontaktujte:

Johanka Ulrichová

kruton@krutonfilm.cz