MENU

Young & Short

Pásma krátkých filmů Young & Short jsou výběrem toho nejlepšího z krátkometrážní tvorby pro mládež. Krátké filmy z celého světa reflektují aktuální témata, která mladé lidi zajímají, svérázným filmařský jazykem a za využití různých filmařských přístupů. Pásma obsahují jak filmy hrané, animované a třeba i dokumentární.

V rámci naší distribuční společnosti krutón uvádíme do distribuce dvě pásma Young & Short pro diváky od 12 do 14 let (pro II. stupeň ZŠ) a pro diváky od 15 do 18 let (pro studenty SŠ).

Projekce těchto pásem pro školy uvádíme během festivalu Young Film Fest ve dnech 21. a 22. dubna v dopoledních časech. Pro objednání školní projekce kontaktujte Zuzanu Rubešovou na e-mailu: film@krutonfilm.cz.

Dvě pásma krátkých filmů oceníte zejména, pokud hledáte vhodné tituly do nabídky pro školy nebo do programu vašeho kina. Pásma, která jsou rozdělena podle věku, vybrali pro budoucí diváky jejich vrstevníci. Obě filmová pásma obsahují pětici filmů, která reflektují současná témata. Jsou proto vhodná i k další práci s divákem v rámci diskusí a workshopů.

Na programu festivalu Young Film Fest se navíc objeví i exkluzivní výběr Best of Young & Short. Promítání proběhne v pátek 22. dubna v Kině Kavalírka na Praze 5.