MENU

Young Film Fest PRAHA | 15–17 let

sobota 22. 8. 2020
DOX - Centrum současného umění

Staň se součástí intenzivního filmového dne! Hledáme 50 porotců, kteří rozhodnou o nejlepším filmu roku. Kromě filmů se můžeš těšit na filmové workshopy, a ty si můžeš vybrat 2, kterých se budeš chtít zúčastnit.

 

Pozor! Tvá přihláška se stává platnou až po zaplacení poplatku 150 Kč prostřednictvím GoOut (v částce je započítána strava a pitný režim na celý den).

 

Zaplatit můžeš ZDE.

 

 

WORKSHOPY, ze kterých si můžeš vybrat

 

Pravda nebo lež

 

Pravda je dnes v náročné pozici. Lež si totiž můžeš vymyslet, ale pravdu musíš hledat. Na tomto workshopu se budeme bavit, jak ji najít. Ukážeme si příklady manipulací, jak se liší noviny od tabloidů a jak rozeznat fake news a dezinformace. Pokud jsi budoucí novinář, filmař, nebo třeba manipulátor, tenhle workshop si nenech ujít.

 

 

Workshop střihu

 

Střih je jedna z nejdůležitějších a nejtvořivějších aktivit u filmu. Právě střihač dokáže určovat tempo, význam, humor, čas i prostor. Jak dlouho lze natahovat čas ve filmu? Jak je to s odpočítáváním bomb? Jak lze utvářet významy filmu pouhým přestříháním scén? Jak lze manipulovat s filmem, obsahem a diváky?

 

 

Hudební stylizace

 

Zvuk, ruch, hudba. Na workshopu hudební stylizace si vyzkoušíme práci s hudbou.

 

---

 

 

PŘIHLÁŠKA