MENU

Young Film Fest BRNO | 12–14 let

čtvrtek 20. 8. 2020
Univerzitní kino Scala

Staň se součástí nadupaného filmového dne! Hledáme 50 porotců, kteří rozhodnou o nejlepším filmu roku, který u nás zatím neměl premiéru. Kromě filmů se můžeš těšit na profesionální workshopy, a ty si můžeš vybrat, kterého se budeš chtít zúčastnit.

 

Pozor! Tvá přihláška se stává platnou až po zaplacení poplatku 150 Kč prostřednictvím GoOut (v částce je započítána strava a pitný režim na celý den).

 

Zaplatit můžeš ZDE.

 

Pozor! Pokud jsi z MjUNI a máš INDEX, napiš nám ho do poznámky a platíš pouze 50 Kč na místě.

 

 

WORKSHOPY, ze kterých si můžeš vybrat

 

Světlo na scéně

 

Světlo určuje, jak film vypadá a jakou má atmosféru. Tento workshop ti ukáže, jak pomocí světla můžeš tvořit i ty a jak manipulovat s náladami neboli s různými žánry. Seznámíš se s osvětlovací technikou a s tím, jak světlo funguje. Všechno si navíc ukážeme v prostorách sálu divadla Buranteatr.

 

 

Hudební workshop

 

Zvuk je důležitou součástí filmu, i když si ho možná ani neuvědomíš. Vyzkoušej si vytvořit hudbu, zvuky a ruchy pro video, a to pomocí různých zvukových předmětů! Z těch potom vytvoříme zvukovou skladbu, kterou si společně poslechneme.

 

 

Dokument vs. Reportáž

 

Dokument a reportáž jsou dva žánry, které si lidi často pletou. Všichni si pak představují jenom videa o zvířátkách nebo o válkách, ale tak tomu vůbec není. Dokument není nuda, společně se podíváme na svět z jiného úhlu pohledu.

 

---

 

 

PŘIHLÁŠKA