MENU

YOUNG & SHORT 15+

21. září | KINO KAVALÍRKA | Školní projekce

Pásmo pěti evropských krátkých filmů otevírá témata násilí, strachu, osamění, předsudků a moci sociálních médií. Hlavní hrdinové se ocitají v komplikovaných, často bezvýchodných situacích, během nichž si musí sáhnout až na dno svých sil… Filmy vybírali studenti ve věku 15 – 17 let a jsou vhodné pro všechny od 15 do 99 let. Součástí pásma je i metodický program zaměřený na práci s filmovou řečí: jak nám audiovize předává informace, jak působí na naše emoce a jak s dojmy pracovat.

 

RITUÁLY (r. Damián Vondrášek, Česko, hraný) Michal se narodil s rozštěpem obličeje, Ondra je ze sociálně slabé rodiny. Oběma je dvanáct, nikdy moc nezapadali do kolektivu. Chtějí se už konečně vymanit z pozice outsiderů, a tak se rozhodnou podstoupit přijímací rituál do místního pouličního gangu. Společně mají jedno odpoledne na to, aby gangu dokázali, že si zaslouží jejich respekt. Lákavé dobrodružství se ale brzo změní v iniciační rituál do dospělosti.

JE TU HEZKY (r. Robert-Jonathan Koeyers, Nizozemsko, animovaný) Fragmentovaný portrét citlivého černošského chlapce Crimsona, který přijde při policejní střelbě o život. Vzpomínky nejlepší kamarádky se mísí s rozdílnými vzpomínkami střílejícího policisty a ukazují, že osudový okamžik v obchodě na rohu mají oba v paměti jinak…

FLÁVIO (r. Pedro Cabeleira, Portugalsko, hraný) Márcia je profík na sociální média a zná ty nejlepší pózy a filtry pro dokonalá selfie. S focením jí pomáhá synek Flávio. Přes Instagram se jednoho dne seznámí s populárním rapperem Da Reelem Chullzem, který ji pozve na rande. A přestože se nenajde nikdo, kdo by se o Flávia postaral, Márcia nehodlá odmítnout a synka bere s sebou.

BA-BINEC (r. Angelika Abramovitch, Švédsko, hraný) Když se do cesty postaví láska, je v sázce mnohé. Pouto mezi dvěma sestrami se přetrhává, když je odhaleno krvavé tajemství. Dívčí záchodky jako místo plné konfliktů, skrze něž se na povrch dere pravda.

MAJÁK (r. Filip Kraus, Česko, animovaný) Mladý muž je za nejasných okolností uvězněn na opuštěném ostrově v majáků plném knih. Ty jsou nyní jediným smyslem jeho života. Jen čtení ho může osvobodit.

 

Cena za účast v programu je 70 Kč (vstupenky jsou již vyprodány).

 

Školní projekce Young & Short 15+ se uskutečnila 21. září 2023 od 13:00, více informací na emailu edukace@kinokavalirka.cz nebo na telefonu 725 551 137 (Nikola Micajová).