MENU

YOUNG & SHORT 12+

20. září | KINO KAVALÍRKA | Školní projekce

Pásmo šesti krátkých filmů představuje komplikované vztahy s rodiči, snahu prosadit se na sociálních sítích za každou cenu i poetiku africké kinematografie. Nejlepší festivalové kraťasy pro své vrstevníky vybírali studenti ve věku 12 – 14 let. Součástí pásma je i metodický program zaměřený na práci s filmovou řečí: jak nám audiovize předává informace, jak působí na naše emoce a jak s dojmy pracovat.

 

 

YUNG MICHAL (r. Štěpán Vodrážka, Česko, hraný) Patnáctiletý Michal se na Instagramu prezentuje jako rapper, kterému ke slávě chybí už jen krůček. Ve skutečnosti ale tráví celé dny obracením hamburgerů na místě, ze kterého ještě nikdy nikdo neprorazil. Podaří se mu splnit si svůj sen během dnešního odpoledne?

 

POSLEDNÍ VÍKEND S JENNY A JOHNEM (r. Jimmy Olsson, Norsko, hraný) Je víkend a otec John míří s dcerou Jenny do Motaly na její basketbalový zápas. Je víkend, během něhož Johna vyhodí z práce. Je víkend, během něhož chce Jenny nadobro skončit s basketbalem a být více se svými přáteli. Je víkend, během něhož se vztah Johna a Jenny změní.

 

TSUTSUÉ (r. Amartei Armar, Francie, Ghana, hraný) Příběh sourozenců Sowaha a Okaie se odehrává v malém ghanském městečku na okraji velké skládky, která se rozprostírá až do oceánu. Chlapci se snaží vyrovnat se ztrátou svého nejstaršího bratra, který se nedávno utopil během rybářské výpravy.

 

DÍKY, MÁM SE DOBŘE (r. Hannah Lau-Walker, Velká Británie, animovaný) Dívka při online chatování váhá, jak moc být ve svých zprávách upřímná…

 

BGIRL BADLI (r. Charlotte De Cort, Belgie, dokumentární) Mali ví jednu věc jistě – tanec je její život! I když to znamená přestěhovat se do velkého města a změnit školu, bojovat proti překážkám se prostě musí! Mali bude tančit i snít dál.

 

LUDVÍK I., OVČÍ KRÁL (r. Markus Wulf, Německo, animovaný) Když se mu před kopyty vykutálí koruna, Louis, ovce jako všechny ostatní, ji popadne, nasadí a stane se králem. Od té chvíle dělá vše, co panovníci dělají, aby zahnali nudu a demonstrovali svou moc.

 

Cena za účast v programu je 70 Kč (vstupenky jsou již vyprodány)

 

Školní projekce Young & Short 12+ se uskutečnila 20. září 2023 od 13:00, více informací na emailu edukace@kinokavalirka.cz nebo na telefonu 725 551 137 (Nikola Micajová).