MENU

Kraťasy

18:00┃KINO KAVALÍRKA┃To nejlepší z krátkometrážní filmové tvorby uplynulého roku

Lístky: zde

 

MAALBEEK

 

22. března 2016 došlo v bruselské stanici metra Maalbeek k teroristickému útoku. Výbuch, při kterém zemřely desítky lidí, jako zázrakem přežila Sabine. Událost všem změnila život a zanechala na nich nesmazatelnou stopu. Stopu, kterou si ale Sabine vůbec nepamatuje. Potřeba neustále se k osudnému dni vracet a najít alespoň záblesk nějaké vzpomínky je pro ni vyčerpávající. Vyplnit prázdnotu se tak snaží obrazy z článků, videí i vlastního podvědomí. Existuje vůbec nějaký způsob, který by jí pomohl pohnout se v životě dál?

Režie: Ismaël Joffroy Chandoutis
Země: Francie
Rok výroby: 2020
Délka: 15 min
Žánr: dokumentární film

 

STEPHANIE

 

Stephanie je jedenáctiletá gymnastka, která právě vyhrála svůj první mezinárodní titul. Jede jako dobře namazaný stroj a ví, že jakýkoliv projev slabosti musí být potlačen. Ukázat emoci nebo přiznat bolest své nekompromisní trenérce je pro ni nepředstavitelné. Výhra jí však tolik žádaný pocit uspokojení nepřináší; Stephanie si začíná uvědomovat, že je v téhle hře na samotném začátku.

Režie: Leonardo van Dijl
Země: Belgie
Rok výroby: 2020
Délka: 15 min
Žánr: hraný film

 

OČEKÁVÁNÍ

 

Budoucí otec upadá do noční můry poté, co matka jejich dítěte potratí ve vaně. Muž se musí postarat o vyfouklou schránku své ženy a rozhodne se krví naplnit akvárium. Každodenní rutina, žádné dialogy a stísněnost čtyř stěn však začíná na psychice muže pracovat. A navíc uvnitř akvária cosi hladového ožívá. Animovaný hororový příběh se nebojí jakékoliv absurdnosti.

Originální název: The Expected
Režie:
Carolina Sandvik
Země: Švédsko
Rok výroby: 2021
Délka: 14 min
Žánr: animovaný film

 

A TU SE ZJEVIL PRINC

 

Divadelní kurz v přírodě, během kterého můžete být sami sebou. Důraz na autentičnost je ideální způsob, jak se může nesmělý teenager Alex konečně projevit. Lektorka Vicky si jeho citlivosti všimne a posilněni alkoholem spolu odchází na pokoj. Spolužáci si záhy začnout nevěřícně šeptat, jak se zadaný Alex mohl spustit se starší lektorkou, a vzájemná důvěra rychle mizí. Kdo byl ale skutečným iniciátorem sexuálního rozptýlení?

Originální název: Trecea un prinț călare
Režie: Cristina Groșan
Země: Rumunsko, Česká Republika
Rok výroby: 2020
Délka: 22 min
Žánr: hraný film

 

DALÍA

 

Šestiletý chlapec z rozvedené rodiny tráví víkend na otcově farmě. Ani jeden však netuší, o čem se spolu mají bavit. Muž svého syna nutí do práce, kde mu dává samé příkazy, a jedná s ním jako s námezdní silou. Ve stáji nad vážně zraněným koněm ale dochází k jejich prvnímu napojení. Často se až díky nejtvrdším rozhodnutím může vykřesat tolik potřebný soucit.

Režie: Brúsi Ólason
Země: Island
Rok výroby: 2020
Délka: 16 min
Žánr: hraný film

 

ZAZPÍVEJ

 

Intimní vhled do jednoho parného letního odpoledne. Čtrnáctiletá Eva začíná objevovat svoje tělo, za které se stále trochu stydí. Hlavou jí kolují myšlenky, jestli je dostatečně hezká nebo ne, a zároveň zkoumá vztahy svého nejbližšího okolí. Když se s bratrem a jeho přáteli vydá k rybníku, intenzivní pocity se v ní záhy začínají probouzet. Eva tak objevuje, že stydlivost, snaha se neztrapnit, ale i vlastní zvídavost jsou přirozenou součástí křehkosti mládí.

Režie: Terézia Halamová
Země: Česká Republika
Rok výroby: 2020
Délka: 22 min
Žánr: hraný film