MENU

Videoherna

23. a 24. září | KOLONIÁL | Zahraj si videohry zdarma

Young Film Fest letos nebude jen o filmových projekcích, porotcování a workshopech - doprovodnou zábavou ti na festivalu bude i naše videoherna, ve které si můžeš vyzkoušet a zahrát videohry, které ještě neznáš.

_____

Je to jednoduché: přijdeš, vybereš si hru, která tě nejvíc zaujala, a zahraješ si ji. Až ji prozkoumáš, můžeš sednout vedle k další a pak zase k další, dokud tě to bude bavit. Některé hry mají i věkové omezení, ale mnohé jsou vhodné pro všechny účastníky bez rozdílu. A celé je to pro tebe zdarma!

Videoherna byla otevřená o víkendu 23. - 24. září od 10:00 do 18:00 v Koloniálu.
Koloniál je místo vzdálené 3 minuty chůze od Kina Kavalírka (Koloniál - Nad Zámečnicí 3333/10, Praha 5).

_____

 

Jaké hry v naší  videoherně o víkendu byly?

 

Beecarbonize
(Herní studio Charles Games, 13+ let)

Strategická karetní hra, v níž je tvým protivníkem klimatická změna!

 

Atentát 1942
(Herní studio Charles Games, 13+ let)

Historicky přesná adventura, která vypráví dějiny očima obyčejných lidí. Čekají na tebe morální dilemata i boj o přežití. Na konci cesty odhalíš osud vašeho dědy a mnoho dalších příběhů z doby nacistické okupace. Hra je vytvořená ve spolupráci s historiky z Akademie věd České republiky. Hra oceněna 9 prestižními oceněními jako Most Amazing Game na A-MAZE awards, finalista na IGF awards, Česká hra roku, Hidden Gem na CEEGA awards.

 

Svoboda 1945: Liberation
(Herní studio Charles Games, 13+ let)

Unikátní kombinace adventury, interaktivních rozhovorů se skutečnými herci a vzpomínek lidí, kteří prožili chaos po konci druhé světové války. Odhal skrytá tajemství své rodiny v podmanivém příběhu o vyrovnávání se s temnou minulostí.

 

Nebo také hry od mladých (nejen) pro mladé, které vznikly v rámci kurzu Aeroškoly:

Cosmic feast
Bonbon adventure
The Invasion

 

Tyto hry doplní také Mycosis nezávislého herního tvůrce Wietrack Softwork.
Hra se odehrává v podzemním tajném laboratorním komplexu. Hlavním hrdinou je vědec, který se snaží zjistit, co je zdrojem podivné plísňové choroby měnící všechny lidi v krvelačné zombie.

 

Retro videohry - v dobách, kdy internet teprve vystrkoval růžky, vznikaly parádní herní konzole a staré hry. Ve spolupráci s Retorhry a Videoherním archivem vzniká unikátní instalace: Škola (video)hrou vám představí několik zástupců herního přístupu, který na své masové využití stále čeká. Ale i tak už desítky let vznikají, často dokonce úspěšné a zábavné, výukové hry. Přijďte si jich pár vyzkoušet!

 

Videoherna byla otevřená oba dny od 10h do 18h v sobotu 23. 9. a v neděli 24.9.

Všechny hry jste si u nás mohli vyzkoušet zcela zdarma.