MENU

INDUSTRY Mezinárodní fórum pro audiovizuální výchovu SESSION 2

Pro všechny, kdo působí v audiovizuální a kulturní oblasti a zajímají se o mladé publikum.

Mezinárodní fórum pro audiovizuální výchovu je součásti projektu The Visegrad Young Film Days a vzniká ve spolupráci s Audiovizuálním centrem Kina Kavalírka. Nabízí komplexní pohled na stěžejní instituce a iniciativy v oblasti evropské kinematografie a audiovizuální výchovy pro mladé diváky.

Program se zaměří na Cinekid, největší filmový a mediální festival pro děti a mládež, a podívá se také na Quai10, jedinečné místo v belgickém městě Charleroi, kde se prolíná film a videohry a na činnost Sítě filmové výchovy v Nizozemsku. Fórum představí inovativní přístupy k předškolní filmové výchově v Deutsches Filminstitut & Filmmuseum a Dánském filmovém institutu a představí agendu KIDS Regio, lobbistické iniciativy za kvalitní a rozmanitou evropskou kinematografii pro děti a mládež. 

Program také představí širokou škálu filmových vzdělávacích projektů a aktivit, které zajišťují instituce ze zemí Visegrádu. Patří mezi ně Národní filmový institut - Filmový archiv (Maďarsko), Centrum filmové kultury Andrzeje Wajdy (Polsko), Kino Úsmev (Slovensko) a Centrum dokumentárního filmu (Česká republika), přičemž každá z těchto institucí nabídne své jedinečné přístupy k filmové výchově a k zapojení mladého publika.

Program je primárně určen pro profesionály v oblasti audiovize a v oblasti audiovizuální výchovy.

Registrace do programu neznamená automatickou možnost účasti na programu. Až v případě, že bude vaše registrace odsouhlasena, je možné se programu účastnit. Deadline pro registrace je 18. 9. 2024.

Pro zajištění účasti prosím postupujte podle následujících pokynů: 

Registrace: Vyplňte formulář prostřednictvím Google formuláře, který naleznete ZDE.

Na program navazuje PITCH LIVE s Michalem Šaškem a Heleen Rouw.

 

Dotazy pište na e-mail radka@youngfilmfest.cz.

 

Program (11:10 - 12:20):

 

QUAI10 - kino - videohry - restaurace

Amelie Jennequin

QUAI 10

 

Audiovizuální HUB v Kině Kavalírka

Adéla Lachoutová

Krutón

 

Odbourávání bariér: proměna kina ve společný zážitek pro všechny

Karin Spišáková

Kino Úsmev

 

Dokumentární film a mladé publikum

Šimon Bauer

Centrum dokumentárního filmu

 

FIRESIDE CHAT: Zaujmout mladé publikum

Amélie Jennequin, Adéla Lachoutová, Karin Spišáková a Šimon Bauer

Neformální diskuse se zaměří na to, jak efektivně oslovit mladé publikum a jaké mohou být největší výzvy v této oblasti. 

 


Amelie Jennequin

Amélie Jennequin pracovala na různých pozicích, od prodejce po produktového manažera v módním průmyslu, a poté strávila tři roky jako manažerka komunikace a marketingu v Královských muzeích výtvarného umění v Belgii. Své zkušenosti se zaváděním strategické a finanční vize a s řízením týmu nyní uplatňuje ve společnosti Quai10 v belgickém Charleroi. Tato organizace je přístupným a cenově dostupným prostorem věnovaným kvalitnímu kinu a videohrám, který nabízí jedinečný kulturní, vzdělávací a kreativní zážitek kolem filmů. Výzvy, které před ní stojí v roli výkonné ředitelky, spočívají v oblasti rozvoje publika a plnění společenského poslání a finančních cílů.

Adéla Lachoutová

Adéla Lachoutová vystudovala sociální a kulturní antropologii, kde se zaměřovala na problematiku sociálního vyloučení, bydlení a vizuální antropologii. Je spoluautorkou několika krátkých etnografických filmů. Několik let působila a posléze vedla regionální část Mezinárodního filmového festivalu Jeden svět v Plzni. Působí jako vedoucí audiovizuální výchovy ve spolku krutón, kde má na starost projekty filmové a audiovizuální výchovy pro mateřské, základní a střední školy, pedagogy a také rozvoj formujícího se Audiovizuálního hubu.

Karin Spišáková

Karin Spišáková vystudovala bakalářský obor filmová věda a sociologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde nyní pokračuje v magisterském studiu. Příležitostně tvoří a publikuje audiovizuální eseje. Pracovala na několika filmových festivalech, například jako dramaturgyně regionálního filmového festivalu Jeden svět Košice. Od června 2023 pracuje jako projektová manažerka v klubovém Kině Úsmev v rodných Košicích, kde se věnuje především aktivitám pro rozvoj mladého publika. Důležitá jsou pro ni témata sociální spravedlnosti, občanské angažovanosti a inkluze.

Šimon Bauer

Šimon Bauer, lektor, filmový a televizní teoretik. Je absolventem oboru Teorie a dějiny filmu a audiovizuální kultury na Masarykově Univerzitě v Brně, dlouhodobě spolupracuje s MFDF Ji.hlava a od října 2014 řídí Centrum dokumentárního filmu. Zabývá se zejména výzkumem strategií programování Československé televize v jejích začátcích a distribučními vztahy mezi ČST a tehdejším Státním filmem. Toto téma zpracovává i ve svém příspěvku v antologii Naplánovaná kinematografie.