MENU

Cena YFF 9+

Program se ponese v duchu světových krátkých filmů, které otevírají témata aktuální (nejen) pro současné děti ve věku 9 - 11 let.

Zpívající cibule v opeře, zamilovaní kačeři v přírodě, morální nejistoty ve školní lavici, pracovní povinnosti školáků v Indii, všeříkající ticho na pěvecké soutěži nebo monstrózní zaoceánské lodě, vedle kterých domy v norském městečku vypadají jako z lega. Pásmo krátkých filmů z berlínského festivalu KUKI určené pro diváky ve věku 9 až 11 let přináší poučné i zábavné, ale především originální a rafinované snímky z Indie, Austrálie, Maďarska, Argentiny, Švýcarska a Norska, které poutavou a srozumitelnou formou pracují se současnými celospolečenskými tématy. O snímcích se budeme bavit, rozvíjet naše názory a dekódovat emoce, které v nás vyvolaly. Nakonec z diváků uděláme porotce a budeme po nich chtít jediné: vybrat ten nejzajímavější film, který oceníme Cenou Young Film Festu 2023.

 

Julian (Austrálie, 2012, 13 min, r. Matthieu Moore, v originálním znění + české titulky)
Amar (Anglie, Indie, 2012, 10 min, r. Andrew Hinton, bez dialogu)
V opeře (Argentina, 2011, 1 min, r. Juan Pablo Zaramella, bez dialogu)
Zpívejte! (Maďarsko, 2016, 25 min, r. Kristóf Deák, v originálním znění + české titulky)
V přírodě (Švýcarsko, 2021, 5 min, r. Marcel Barelli, v originálním znění + české titulky)
Výhled (Norsko, 2020, 5 min, r. Odveig Klyve, bez dialogu)


Po filmech následují diskuse s lektorkou. Mezi vrstevníky v rámci programu vytvoříme bezpečné prostředí, ve kterém je lektoři budou iniciovat k formování vlastních názorů, z toho důvodu je vhodné, aby děti program absolvovaly bez účasti rodičů.