MENU

Workshop filmové kritiky┃10:30 - 13:00

Uzavřený workshop filmové kritiky pro přihlášené účastníky.

Jak napsat kvalitní filmovou recenzi? Inspiruj se přednáškou o poťouchlé kritice, vytvoř si vlastní kritické alter ego a v jeho duchu vytvoř stylizovaný text. Anebo právě naopak seriózní akademickou kritiku. Procesem vás provede přední česká kulturní publicistka Táňa Zabloudilová. 

Co Tě čeká?

Workshop Ti poskytne praktické nástroje a rady k úspěšné tvorbě umělecké kritiky. Na konkrétních příkladech si společně ukážeme, čeho se držet a čeho se vyvarovat. Lektorka se Tvému textu bude věnovat i po skončení nedělního workshopu a pomůže ti ho dotáhnout do finální podoby, kterou budeme publikovat na webu Audiovizuální sauny a ve vybraných filmových online magazínech. 

Jak se zapojit?

Workshop je určen omezenému počtu účastníků a je nutné se na něj předem registrovat. Pro všechny přihlášené je povinná účast na celém programu Audiovizuální sauny (tedy na přednášce i obou debatách).

Registrace

Registrace byla uzavřena.

Dotazy

Případné dotazy směřuj na jana@krutonfilm.cz.


Táňa Zabloudilová

Táňa Zabloudilová patří mezi přední české televizní publicisty. V současné době působí jako dramaturgyně brněnského festivalu Serial Killer a podcastová dramaturgyně Českého rozhlasu (podcast Moje terapie a Moje terapie II). Zároveň přispívá do řady médií, mimo jiné do Aktuálně.cz, Artzóny nebo Finmagu. Je také moderátorkou a redaktorkou internetového deníku Alarm.cz, kde se kromě recenzí televizní tvorby věnuje také tématům bydlení a urbanismu.