18. 3. 2019SWAP – Young Film Fest hledá 7 studentů ze Slovenska, kteří se zapojí do výměnného programu v Praze

Young Film Fest je pražský filmový festival pro mládež ve věku 12 – 17 let. Jeho součástí je Young Audience Award, která probíhá v celé Evropě. Na Young Film Festu se navíc koná řada doprovodného programu propojujícího film a současné umění.

Novinkou třetího ročníku Young Film Festu je program SWAP, výměnný program pro filmové nadšence ze Slovenska. Hledáme sedm studentů ve věku 15-17 let s nadšením pro film a jiné formy audiovizuální kultury jako jsou videoklipy nebo počítačové hry. SWAP je ideální pro ty, kteří chtějí poznat festivalovou atmosféru a nebojí se nových výzev. Účastníky SWAPu čekají čtyři dny nabitého programu v Praze – projekce, diskuze, prohlídka zajímavých filmových míst, workshopy, přednášky a mnoho dalšího spojeného s tvorbou festivalu pro mladé.

Jak to bude probíhat?
Se zájemci o SWAP pohovoříme nejprve po Skypu, abychom poznali jejich zájmy. Účastníky si vyzvedneme ve čtvrtek odpoledne v Bratislavě na hlavním vlakovém nádraží a dovezeme zpátky v neděli. Po celou dobu budou v týmu s našimi lektory a koordinátorkou Kristýnou. Studenti se zúčastní řady workshopů (například: střihový, herecký, zvukový) a také poznají Prahu z pohledu filmařů. Ubytování (s lektorským dozorem) bude zajištěno v rámci festivalu na pokojích.

Kolik to stojí?
Pouze poplatky za cestu vlakem, dopravu v Praze a ubytování = 50 Euro. Zbytek hradí festival (stravování, poplatky za workshopy, akreditace na festival apod).

Kdy to proběhne?
Odjezd z hlavního nádraží v Bratislavě ve čtvrtek 2. 5. 2019 později odpoledne, návrat do Bratislavy v neděli 5. 5. 2019 večer. Časy budou upřesněny.

Kde to proběhne?
V Praze, převážná část programu probíhá v Centru současného umění DOX.

Pro koho to je?
Pro slovenské studenty se zájmem o film ve věku 15 – 17 let.

PŘIHLÁŠKY A DALŠÍ INFORMACE: swap@krutonfilm.cz

Kdo SWAP organizuje?
Spolek krutón, z.s. se věnuje filmové výchově a distribuci artových filmů. Máme za sebou deset let zkušeností z organizování filmových soustředění a workshopů. Z našich studentů se již řada účastníků stala studenty filmovýchškol FAMU v Praze a FAMO v Písku (naše kolegyně Kristýna je toho příkladem).

Filip Kršiak (předseda krutón) – vede krutón, je ředitelem Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů ELBE DOCK a Ceny Pavla Kouteckého, společně s Máriou organizují Young Film Fest. Věnuje se filmové výchově, byl členem pracovní skupiny pro filmovou výchovu Ministerstva kultury a spolupracuje s Asociací lesních mateřských škol.

Maria Moťovská (ředitelka Young Film Festu) – pochází z Bratislavy, právě dokončuje poslední ročník pražské FAMU. Jako svůj magisterský projekt vytvořila s Filipem Young Film Fest, který chce každým rokem obohacovat o nové atrakce z oblasti audiovizuální tvorby.

Kristýna Lesná (koordinátorka SWAP) – je lektorkou spolku krutón, zaměřující se na filmovou výchovu u mládeže. Z bývalé účastnice krutónských akcí se stala jejich organizátorkou. Studuje FAMO v Písku.

Za slovenskou stranu bude na SWAPu spolupracovat občanské sdružení Boiler. Členové Boileru celoročně organizují různé kulturní a edukační aktivity, díky kterým si můžou děti a mládež zvětšit své znalosti o filmu, najít cestu k evropské kultuře či k samotné filmové tvorbě. Boiler už šestým rokem aktivně spolupracuje s Evropskou filmovou akademií na projektě Cena mladého publika. Momentálně taktéž připravují již 8. ročník mezinárodní vzdělávací networkingové platformy Visegrad Film Forum, která patří mezi důležité filmové události na Slovensku.

Jakub Viktorín (předseda Boiler) – Spolek Boiler založil v době svého studia na vysoké škole, stejně jako Visegrad Film Forum, jehož je výkonným ředitelem. Od roku 2014 je koordinátorem bratislavské Ceny mladého publika. V roce 2015 spoluzaložil společnost nutprodukcia, která se věnuje filmové produkci.

KONTAKT

Info: maria@krutonfilm.cz

Vedení festivalu:

Výkonná ředitelka
Mária Môťovská
maria@krutonfilm.cz
+420 703401271

Programový a finanční ředitel
Filip Kršiak

Organizační tým:

Dramaturgie
Kateřina Šafaříková

Produkce DOX
Michal Kučerák

Technická produkce
Martin Foltýn, Martin Hanzal

SWAP – Slovensko
Jakub Viktorín, Monika Lošťáková

Grafika
Matěj Brnický

Redaktor
Jakub Volák

Místo konání:

Centrum současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7

Organizátorem akce je krutón, z.s.
Červenkova 524/8, Praha 8
IČ: 04024745

PARTNEŘI

Za podpory:

Partneři:

Organizátor: