MENU

YOUNG SHORTS 2

Výběr nejlepších krátkých filmů z Evropy pro studenty primárně ve věku 12–14 let v rámci festivalu Young Film Fest. Projekce vhodná pro všechny od 12 do 99 let. Vstup zdarma.

Čas: 22. srpna 2020 od 11:00

Místo: Kino Ponrepo

Rezervace: GoOut / Kino Ponrepo (zdarma)

 

WARUM SCHNECKEN KEINE BEINE HABEN // PROČ SLIMÁCI NEMAJÍ NOHY

Německo | 10 min. | Aline Höchli

Slimáci mají problém udržet pracovní nasazení se zbytkem hmyzího světa. Jejich pomalé tempo je všem na obtíž, zvlášť v prostředí včel workoholiček. Odlišná rychlost se nepromíjí, a když udeří finanční krize, včely musí svoji produktivitu navýšit jediným možným způsobem...

---

MARDI DE 8 À 18 // ÚTERÝ OD OSMI DO ŠESTI

Francie | 26 min. | Cecilia de Arce

Névine působí jako výchovná poradkyně, která je mezi studenty velmi populární. Sama se ale musí potýkat s neporozuměním ze strany nadřízených i přemírou byrokracie. Když se rozhodne dát studentu Loganovi kšiltovku ze ztrát a nálezů, sama netuší, co tím všechno způsobí. Pro ni totiž její povolání není jenom práce „od osmi do šesti“, ale poslání, díky kterému se nebojí čelit problémům.

---

CLEBS // VOŘEŠI

Kanada | 18 min. | Halima Ouardiri

Mezi jílovými zdmi marockého útulku bují život naplno. 750 opuštěných psů se ale pohybuje po pozemku stejně bezcílně jako mezi každodenním krmením a nekonečným čekáním. Obrovská smečka má svoji dynamiku, pravidla i hierarchii. Zatímco se upozorňuje na problematiku milionů lidí bez domova, kdo si vzpomene na opuštěná zvířata, čekající na svůj nový domov pod horkým africkým sluncem?

---

TONI_WITH_AN_I // TONI_WITH_AN_I

Velká Británie | 12 min. | Marco Alessi

Čtrnáctiletá Toni díky své jinakosti naráží u spolužáků na nepochopení. Její pokoj je jediným místem, kde může unikat před realitou. Když se připravuje na školní prezentaci, je jen na ní, jestli zůstane svá nebo se rozhodne zapadnout do unifikovaného kolektivu. Nepochopení jedněch ale snadno převáží úcta a respekt druhých... A flitrů není nikdy dost!

}