MENU

Staň se porotcem (15 - 17 let)

09:00 - 19:00┃DOX ┃3 filmy + 3 workshopy

Nutná registrace předem, zde vyplň přihlášku.

 

09:00-19:00 v Centru současného umění DOX

Cena: 150 kč

Staň se porotcem!

 

Užij si nadupaný den plný filmů a workshopů, staň se porotcem a hlasuj za nejlepší film! Během neděle se v DOXu odehrají 3 celovečerní filmy, které uvidíš pouze na Young Film Festu: Někde musí být ráj (2020, Nizozemsko), Léto v Kreuzbergu (2020, Německo), Sweat (2020, Polsko). Kromě toho si můžeš vybrat z 3 workshopů podle svého výběru: střihový, hudební nebo nový cirkus s Loosers Cirque Company!

 

Filmy

Léto v Kreuzbergu

Originální název: Kokon
Režie: Leonie Krippendorff
Hrají: Jella Haase, Lena Urzendowsky, Lena Klenke, Elina Vildanova, Anja Schneider
Země: Německo
Rok výroby: 2020
Délka: 95 minut

Berlín, horoucí léto roku 2018. Nora je tichou a nenápadnou pozorovatelkou svého okolí. Společně se starší sestrou je nucena obrážet monotónní párty a účastnit se pubertálních her. Nezapadá do žádné škatulky a největší radost ji dělají housenky, které chová. Její poetický náhled na svět jako jediná chápe Romy, nová holka ve škole, která na škatulky zvysoka kašle. Ve spalujícím horku působí Romy jako tolik potřebný svěží vánek. Nora začíná chápat, že všechno může být mnohem snesitelnější, když člověk najde spřízněnou duši. Je tak jen otázka času, kdy se z housenky vyklube motýl.

Sweat

Režie: Magnus von Horn
Hrají: Magdalena Koleśnik, Aleksandra Konieczna, Julian Świeżewski, Zbigniew Zamachowski, Tomasz Orpiński, Lech Łotocki, Magdalena Kuta
Země: Polsko
Rok výroby: 2020
Délka: 106 minut

Sylwia má na první pohled život, který chce mít tolik lidí. Jako trenérka fitness má dokonalé tělo, je krásná a úspěšná, motivační citáty trousí, kudy chodí. Na sociálních sítích ji sledují statisíce fanoušků. Když chce ale Sylwia poukázat i na stinné stránky slávy, všichni její problémy bagatelizují. Každému jde jen o selfie nebo možnost prodat přes její Instagram svůj produkt. Chce vůbec někdo vidět smutek, strach a obavy, které k životu neodmyslitelně patří?

 

Někde musí být ráj

Originální název: Paradise Drifters
Režie: Mees Peijnenburg
Hrají: Jonas Smulders,Tamar van Waning,Bilal El Mehdi Wahib
Země: Nizozemsko
Rok výroby: 2020
Délka: 85 minut

Žádný domov, žádné zázemí. To je to, co spojuje trojici mladých lidí. Těhotnou Chloe vyhodí vlastní matka. Lorenzo plánuje budoucnost s bratrem, který má brzy vyjít z vězení. A nemluvný Yousef opouští jistotu v podobě zdí diagnosťáku. Všichni tři se snaží odpoutat od vlastní minulosti, opustit Nizozemí a najít štěstí na jihu. Touha objevit svůj vysněný kousek ráje je to jediné, co každému z nich zbývá.

 

Workshopy:

Workshop střihu

Hudba ve filmu. Má střih vliv na hudební stránku filmu? A jak vůbec souvisí střih s hudbou? To vše se dozvíte na střihovém workshopu plném zajímavých tipů a triků jak stříhat do rytmu a o čem vlastně celá střihová skladba je.

 

Hudební workshop

Studenti se seznámí se základní terminologií a postupy, se kterými se operuje ve světě filmové hudby. Nastíníme si jak se v průběhu historie filmové tvorby význam hudby ve filmu měnil, představíme si konkrétní tvůrce a jejich přístupy i včetně těch, kteří se snažili nebo snaží konvenčním přístupům vyhýbat. V druhé části workshopu si společně zkusíme filmovou hudbu vytvořit a ukážeme si jak se s hudebními zvuky zachází v DAW (Digital Audio Wirkstaton) Pro Tools.

 

Novocirkusový workshop s Losers

Pojďte se po filmovém maratonu rozhýbat a protáhnout se! Čekají na vás profesionální cirkusoví umělci z přední české skupiny Losers Cirque Company, kteří vám poodhalí tajemství svého řemesla. Pod jejích vedením si vyzkoušíte tak trochu jiný druh pohybu: triky s prvky akrojógy a zábavná cvičení zaměřená na balanc a akrobacii. To vše v rytmu filmových melodií.

Workshop je vhodný pro všechny filmoholiky, gymnastická ani jiná průprava není nutná. Důležitá je chuť se hýbat a zařádit si. Stačí dorazit s dobrou náladou a mít s sebou pohodlné sportovní oblečení.