MENU

Cena Young Film Festu (filmy pro 12 až 14 let)

Vybíráme filmové porotce ve věku 12 až 14 let, kteří rozhodnou o vítězi hlavní ceny Young Film Festu!

Young Film Fest je festival, který si nebere servítky. Otevřeně mluví o vhodných i nevhodných tématech, smývá hranice mezi divákem a lektorem a bez přehnaných formalit pojímá filmové programy tak, jak si jiní netroufnou.

V celodenním programu Young Film Festu nabídneme mladým divákům šest krátkých filmů z celého světa, které otevírají témata aktuální pro současnou mládež. Po každém filmu budeme rozvíjet dialog, formulovat názory a pojmenovávat emoce, které v nás film vyvolal. Poté se z mladých diváků stanou porotci a bude se po nich chtít jediné: vybrat ten nejzajímavější film, který oceníme Cenou Young Film Festu 2024.

Nebude to ale jenom o sezení v gauči, účastníky čekají také filmové workshopy pod vedením zkušených lektorů (tvorba videa s AI, střih filmu s AI a také workshop psaní filmu). Pro koho je tento den určen? Pro všechny zapálené diváky a tvůrce ve věku 12 - 14 let. Za účast programu od nás získáte osvědčení o absolvování.

Celý den je ale především protkaný uvolněnou atmosférou, zábavou a novými přátelstvími mezi vrstevníky se stejnými zájmy.

 

Pro koho? Pro nadšené diváky ve věku 12 - 14 let

Kde a kdy? V sobotu 28. září 9-17:00 v Kině Kavalírka (Plzeňská 210, Praha 5)

Co je k tomu potřeba? Vyplnit přihlášku. V případě, že tě vybereme, ozveme se ti brzo po deadlinu a pošleme ti všechny potřebné informace.

Kolik to stojí? 159 Kč (cena za oběd a další provozní náklady)

PŘIHLÁŠKU VYPLŇ NEJPOZDĚJI DO 15. ZÁŘÍ 23:59. Jaké filmy a workshopy tě čekají se dozvíš níže.

 

 

Filmy:

 

Půlnoc na MSN

 

Plavání s křidélky

 

Osmého dne

 

Jmenuji se Edgar a mám krávu

 

Oslava narozenin

 

Farah

 

Během dne proběhnou diskuse k jednotlivým filmům s ředitelem festivalu Filipem Kršiakem. Vybrat si můžete také 2 workshopy, kterých se zúčastníte.

 

Workshopy (zvolit lze 2 ze 3)

 

Video s AI - Ondřej Svoboda

 

 

Střih s AI – Juraj Ondruš

 

Psaní filmu – Kristýna Kopřivová

 

Program bude doplněn také maximálně hodinovou debatou se studenty a absolventy středních filmových škol, kteří vám mohou dát cenné rady a tipy do budoucího studia.


Mezi vrstevníky v rámci programu vytvoříme bezpečné prostředí, ve kterém je lektoři budou iniciovat k formování vlastních názorů, z toho důvodu je vhodné, aby mladí diváci program absolvovali bez účasti rodičů.


Ondřej Svoboda

Ondřej po studiu informatiky strávil 10 let v technologické firmě. Nyní se intenzivně zabývá nástroji generativní umělé inteligence a jejich praktickým využitím při tvorbě videí. V rámci spolku Aignos pravidelně vede workshopy pro žáky i pedagogy ve školách po celé ČR. Pod svou značkou Cinemagic se specializuje na využití generativní AI v kreativní tvorbě a zároveň tyto dovednosti školí ve firmách, organizacích i online. Ondřej pravidelně testuje možnosti nových nástrojů a ve svých školeních se zaměřuje na to, aby byla poutavá, ucelená a plná inspirace. Jeho videa vytvořená pomocí AI oslovila množství diváků na sociálních sítích, kde také pravidelně sdílí tipy a triky pro práci s nejnovějšími AI nástroji pro kreativní tvorbu. Zajímavostí je také to, že je autorem dabované parodie Pár Pařmenů.

Juraj Ondruš

Juraj se jako filmový střihač a supervizor střihu podílel na mnoha studentských, animovaných a dokumentárních filmech. Animovaný film Máma má vždycky pravdu získal nominaci na cenu Zlatý střevíček během Zlín Film Festivalu v roce 2022. Krátkometrážní film Čerešne byl oceněn zvláštním uznáním také na Zlín Film Festivalu (2020). Dokumentární film Niečo naviac získal divácké ocenění během vyhlašování cen Slnko v sieti (2019). Už téměř 7 let působí jako hlavní střihač v audiovizuální produkci Bumerang Film. Kromě tvorby reklamních formátů (CZC.cz, Sportisimo, ...) vyučuje Základy střihové skladby na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně jako externí pedagog a má ambici se posouvat nejen praktickým, ale i akademickým směrem. Je spoluautorem myšlenky projektu Filmana, kde má na starosti komunikaci se Slovenskem a také zpracovává videomateriály a konzultuje dramaturgii.

Kristýna Kopřivová

Kristýna vystudovala humanitní studia, kurátorská studia/dějiny umění (v Praze, Izraeli a Londýně), a poté dokumentární režii na pražské FAMU. Natočila několik filmů v žánrech dokumentu, hybridního dokumentu a hrané tvorby. Jejím debutem byl oceněný film Al Amari, přechodný pobyt (43 min). Publikovala v uměleckých časopisech a magazínech, v ČRo 3 Vltava v pořadu Mozaika, pracovala jako reportérka a lektorka umění na platformě UMAkart, kurátorovala výstavy, má za sebou zkušenosti jako asistentka režie a momentálně vyučuje kurzy filmu na pražské škole Scholastika. Kristýna se v rámci své tvorby zabývá společenskými tématy mimo vyhrocené dichotomie, tzv. v „šedé zóně“ – tématy, které se ocitly za centrem mediální a společenské pozornosti, nejsou tedy ještě nebo již senzací, která rozděluje společnost, ale spíše podstatnou částí každodennosti, případně až každodenní nudou.