MENU

Film jsem zatím neviděl, ale dávám odpad┃14:30

Debata o rozdílech mezi recenzemi filmových fanoušků a kritikami profesionálních publicistů.

Jak se liší pohledy kritiků a fanoušků na kinematografickou kvalitu? Jak se podle nich pozná dobrý film a jaká kritéria jim přijdou podstatná při jeho hodnocení? Stírá dnešní doba rozdíl mezi oběma přístupy? A mohou se navzájem obohatit?

Podobnými otázkami se bude zabývat debata mezi profesionálními kritiky Ondřejem Pavlíkem (Cinepur, A2) a Táňou Zabloudilovou (Český rozhlas, A2larm, Aktuálně.cz, Artzóna a další) a vedoucím fanouškovského popkulturního portálu NerdFix Markem Čabákem. Moderuje Vít Svoboda.


Ondřej Pavlík

Ondřej Pavlík je filmový kritik a publicista. V současnosti působí jako doktorand na Ústavu filmu a audiovizuální kultury v Brně, kde se věnuje výzkumu české filmové kritiky v kontextu digitálních médií. Je redaktorem časopisu pro moderní cinefily Cinepur a externě spolupracuje s magazíny Film a doba nebo A2. Na platformě Substack provozuje svůj blog Tisíc a jeden film. Jako dramaturg spolupracuje s filmovými festivaly KVIFF či LFŠ.

Táňa Zabloudilová

Táňa Zabloudilová patří mezi přední české televizní publicisty. V současné době působí jako dramaturgyně brněnského festivalu Serial Killer a podcastová dramaturgyně Českého rozhlasu (podcast Moje terapie a Moje terapie II). Zároveň přispívá do řady médií, mimo jiné do Aktuálně.cz, Artzóny nebo Finmagu. Je také moderátorkou a redaktorkou internetového deníku Alarm.cz, kde se kromě recenzí televizní tvorby věnuje také tématům bydlení a urbanismu.

Marek Čabák

Slovenský internetový publicista a šéfredaktor geekovského serveru Nerdfix.cz se podílí také na herním pořadu Indian. Dlouhodobě se zabývá herní žurnalistikou a popkulturou - filmy, seriály, žánrovými knihami i komiksy.

Vít Svoboda

Vít Svoboda působí jako moderátor a redaktor na Radiu Wave a píše pro zpravodajský web iRozhlas.cz. Jeho hlas můžete znát z podcastů Vize z krize, Karaoke nebo třeba z  dokumentárně-reportážní série Po sametu, který se věnoval příběhům, jež v posledních třiceti letech formovaly naši společnost. Má rád halušky a koledy.